Warsztaty 'Modelowanie i Druk 3D' dla uczniów szkół podstawowych 07.02.2024

W środę, 7 lutego, gościliśmy w naszej szkole uczniów z dwóch szkół podstawowych: Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO w Szczecinie i Szkoły Podstawowej w Przecławiu.

Nasi uczniowie, Jakub Woroch i Piotr Wołoszyn, przygotowali dla nich warsztaty 'Modelowanie i Druk 3D'. Podczas zajęć prowadzący opowiedzieli od czego zacząć przygodę z drukiem 3D, jak wygląda montaż i obsługa drukarki 3D, jakie programy wybrać do przygotowywania modeli, ile kosztuje taki wydruk oraz z jakich materiałów można drukować. Udało się także wydrukować kilka modeli.

Był to pierwszy z cyklu 4 warsztatów, który przygotowaliśmy dla uczniów szkół podstawowych, pn. 'Warsztaty z Mistrzami SCI'. W ramach tych zajęć nasi najlepsi uczniowie, laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów informatycznych, wprowadzą młodszych kolegów w świat informatyki.